دو زمانه بودن فلاش تانک چه اهمیتی دارد؟

صرفه جویی در آب برای همه انسان ها امری مسلم و حیاتی به شمار می آید. در کشور ما که در طی سال های اخیر در وضعیت کم آبی قرار دارد این امر از اهمیت بیشتری برخوردار است. یکی از راه های صرفه جویی در آب استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف آب در مصارف شخصی است. یکی از این تجهیزات کاهنده مصرف آب در تجهیزات بهداشتی ساختمان فلاش تانک های دو زمانه است.

تعریف فلاش تانک دو زمانه

در ابتدا باید تعریفی دقیق از فلاش تانک ۲ زمانه داشته باشیم. فلاش تانک های جدید ( فلاش تانک دیواری دو حالته و فلاش تانک های دو زمانه) دارای ۲ میزان خروجی آب از مخزن خود هستند. در حالت اول کلا ۲ مخزن جداگانه برای هر حالت تعبیه شده است که امکان خروج ۵۰ درصد از آب در حالت کم مصرف و یا کل آب موجود در حالت عادی را دارد. که به این فلاش تانک ها، فلاش تانک دو حالته گفته می شود. اما فلاش تانک های ۲ زمانه میزان خروجی آب برای هر حالت قابل تنظیم است. یعنی شما می توانید برای هر مرحله میزان آب معینی را برای خروجی تعریف کنید.

تفاوت دو حالته و دو زمانه بودن در چیست؟

همان طور که در بالا اشاره شد فلاش تانک های ۲ حالته امکان تعیین میزان خروجی آب در حالت کم مصرف را ندارند. عملکرد پمپ تخلیه در فلاش تانک های دو حالته به این صورت می باشد که با فشاردادن دکمه کوچک تا زمانی که دست بر روی دکمه باشد خروج آب اتفاق می‌افتد و در هر زمانی که اعمال فشار قطع شود خروج آب نیز قطع می‌شود که در فلاش تانک های ایمن آب در حالت حداقلی اعمال فشار خروجی آب ۴۰۰ سی سی می باشد و با فشار دادن دکمه بزرگ یا کشیدن دسته کل آب موجود در فلاش تانک تخلیه می گردد.

اما در فلاش تانک های دو زمانه امکان تعریف میزان خروجی آب برای حالت کم مصرف امکان پذیر است. در واقع این امکان وجود دارد که برای دکمه کوچک بین ۲ تا ۴ لیتر و برای دکمه بزرگ بین ۴ تا ۸ لیتر خروجی آب را تنظیم کرد و این قابلیت باعث کاهش مصرف آب بهتر در این نوع فلاش تانک خواهد شد.

کما اینکه در فلاش تانک های دو حالته نیز مصرف آب از فلاش تانک های کششی کمتر است. اما فلاش تانک های دو زمانه در صرفه جویی آب بهینه تر از سایر انواع فلاش تانک عمل می کنند.

اهمیت دو زمانه بودن فلاش تانک در چیست؟

سوال اینجاست چرا باید فلاش تانک های دو زمانه استفاده کنیم؟

کشور ما در منطقه خشک و نیمه خشک قرارگرفته و در سال های اخیر میزان بارش نزولات آسمانی در کمترین مقدار خود بوده. هر چه ما بتوانیم در مصرف آب صرفه جویی بیشتری داشته باشیم این سرمایه گرانبها را بهتر خفظ خواهیم کرد. ما می توانیم با انتخاب های درست و هوشمندانه به امر مهم کمک کنیم. استفاده از فلاش تانک های دوزمانه باعث کاهش مصرف آب بیشتری در سرویس های بهداشتی خواهد شد. که این خود بطور مستقیم در مصرف آب موثر بوده و به طور غیر مستقیم هم با کاهش تولید آب کثیف (فاضلاب) که باعث آلودگی محیط زیست می شود جلوگیری کرده و هم با صرفه جویی در انرژی و سایر منابع لازم برای تصفیه فاضلاب و سایر معضلاب بوجود آمده بعدی کمک شایانی به حفظ چرخه محیط زیست خواهیم کرد.

فلاش تانک کاسپین - فلاش تانک دو زمانه

فلاش تانک های دو زمانه را از کجا باید تهیه کنیم؟

شرکت ایمن آب سال هاست از بهترین تولید کننده های لوازم بهداشتی ساختمان و کاهنده مصرف آب از جمله انواع فلاش تانک های کششی، دو حالته و دوزمانه، انواع جا دستمال کاغذی، جامایعی و … . شرکت ایمن آب در کنار تولید انواع فلاش تانک لوکس ، به تازگی فلاش تانک های ۲ زمانه در مدل های مدل کاسپین و پرشین تولید نموده است. که می توانید این فلاش تانک ها را از نمایندگی ها و عاملین فروش شرکت ایمن آب تهیه نمایید.

دیدگاه ها غیرفعال است