شیوع کرونا

همانطور که می دانید کل دنیا دچار مشکلی بزرگ و حاد به نام ویروس مرگبار کرونا یا همان کووید ۱۹ شده است که نگرانی های بسیار زیادی را در سرتاسر جهان ایجاد کرده است. سازمان بهداشت جهانی برای مقابله با این ویروس خطرناک تحقیقات آزمایشگاهی خود را شروع کرده اما همه ما می دانیم بهترین راه مقابله با این ویروس پیشگیری از ابتلا به آن است.

از همین سو راهکارهای بسیار آسانی مانند شستن صحیح دست ها، استفاده از لوازم بهداشتی مانند ماسک و دستکش های یکبار مصرف و … به مردم آموزش داده می شود. اما نکارت بسیار کوچکی مانند وسایل بهداشتی موجود در ساختمان هاف در این مقابله نادیده گرفته شده است. مثلا هنگامی که ما از وسایل بهداشتی مانند دستمال یا حوله کاغذی برای خشک کردن دست خود در منزل، محل کار و یا محل های عمومی استفاده می کنیم آیا امکان انتقال ویروس از طریق آن وجود دارد؟

پیشگیری از کرونا

یکی از راه های موثر در پیشگیری از ابتلا به این ویروس ،استفاده از وسایل بهداشتی ای است که بی نیاز به تماس دست با آن می باشد، مانند خشک کن های حرارتی، جا دستمال کاغذی های اتوماتیک، جا دستمال کاغذی هایی که بدون نیاز به لمس آن می توان دستمال را به راحتی جدا کرد البته منظور ما جا رول های حوله های کاغذی که دستمال به سختی از آنها جدا می شود نیست.

اگر بخواهیم کمی پا را فراتر بگذاریم بهتر است این محفظه های دستمال کاغذی به صورت آنتی باکتریال ساخته شوند تا خود نیز از انتقال باکتری و ویروس جلوگیری کنند. اگر بخواهیم در هنگام خرید یک جا دستمال کاغذی به ویژگی های مهم آن توجه کنیم باید بدانیم یک جا دستمال کاغذی مناسب، ایمن و بهداشتی باید حداقل خصوصیات زیر را داشته باشد.

خصوصیات مهم در انتخاب جا دستمال کاغذی

 1. دستمال ها محفوظ باشند
 2. دستمال بدون تماس دست با محفظه به راحتی از آن خارج شود.
 3. اقتصادی و به صرفه باشد.
 4. آتنی باکتریال باشد
 5. طراحی زیبا داشته باشد
 6. نصب آسان داشته باشد
 7. از ضمانت طولانی و خدمات پس از فروش معتبر بر خوردار باشد

از این رو مجموعه طراحی تولیدی ایمن آب اقدام به طراحی و ساخت جادستمال کاغذی مدل ورونا کرده که علاوه بر محفوظ بودن دستمال کاغذی از آلودگی های اطراف این قابلیت را دارد که از دستمال های برگ برگ اقتصادی در آن استفاده شود که در نتیجه کاملا به صورت بهداشتی می باشد و بدون نیاز به دخالت دست  در جداسازی دستمال ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و علاوه بر صرفه جویی در مصرف دستمال کاغذی هزینه های تامین دستمال کاغذی نیز کاهش میابد. از مزایای دیگر این مخزن دستمال به آنتی باکتریال بودن آن باید اشاره کرد که از نفوذ باکتری ها و عوامل الوده به مخزن جلوگیری می‌کند.

جا دستمال کاغذی
جا دستمال کاغذی

 

همچنین می توان از جا مایعی هایی استفاده کرد که لمس دست را به حداقل یا صفر می رساند ،برای مثال جا مایعی های چشمی یا جا مایعی هایی که بتوان با استفاده از آرنج دست از آن ها استفاده نمود .

 

رعایت نکات بهداشتی پیشگیری از کرونا

با جدی گرفتن این ویروس خطرناک عفونی و با رعایت موارد کامل بهداشتی می توان با شیوع آن مقابله کرد .مواردی که این روز ها باید حتما رعایت کرد شامل نکات زیر است :

 • هنگام عطسه یا سرفه جلوی دهان خود را حتما با دستمال و یا آرنج بسته ی خود بگیرید .در صورت استفاده از دستمال ، سریعا آن را در یک سطل در بسته دفع نمایید .
 • سعی کنید بجز کارهای ضروری از منزل خارج نشوید .اما برای خارج شدن از خانه ملزم به استفاده از ماسک و دستکش هستید .
 • ماسک را به روش درست استفاده کنید .یعنی بین ماسک و صورت شما نباید فاصله ای باشد و هوا عبور کند . استفاده از هر نوع ماسک ( ساده ، N95 یا پارچه ای ) بلامانع است و به دلیل بزرگ بودن این ویروس ، از هیچ ماسکی نمی تواند عبور کند .
 • ماسک های استفاده شده و آلوده را به روش صحیح دفع کنید . ابتدا ماسک را از کش های آن از پشت سر بردارید و بدون لمس سطح خارجی آن ،به داخل یک نایلون انداخته و در آن را گره بزنید .
 • همانطور که در ابتدا گفتیم ، می توانید با استفاده از تجهیزات بهداشتی جدید که لمس دست را به حداقل می رسانند استفاده کنید مانند جا دستمال کاغذی های آنتی باکتریال ک بدون تماس دست با محفظه آن ، می توان به راحتی دستمال را جدا کرد . یا جا مایعی های مدرن که می توان با استفاده از آرنج از آن استفاده نمود .

شرکت ایرانی ایمن آب با توجه به معضل به وجود آمده چاره ای اندیشیده است و آن تولید جا دستمال کاغذی هایی است که می توان به راحتی بدون لمس دست با مخزن آن دستمال را جدا و استفاده کرد .امید است با استفاده از این راهکار های پیشگیرانه و این جا دستمال کاغذی های آنتی باکتریال و تجهیزات بهداشتی دیگر ، با ویروس کرونا مبارزه کنیم و هرچه زودتر آن را از بین ببریم .

با آرزوی سلامتی شما عزیزان

دیدگاه ها غیرفعال است